Ofertă specială
01 May 2025 7 nopți
01.05.2025 - 08.05.2025
avion cursa regulata
Sudul Franței are o frumusețe care îți taie răsuflarea. Cu o climă excelentă, mare albastră și strălucitoare, plaje scăldate de valuri domoale și sate din cărămidă arsă așezate în peisaje stâncoase spectaculoase, Riviera Franceză și-a câștigat un loc fără egal printre zonele de vacanță cele mai stilate din lume. Pentru un bon viveur Cannes, St. Tropez și Antibes sunt manifestarea pură a luxului neîngrădit sau a unui rendez-vous incognito cu stelele cinamatografiei. Însă odată ajuns pe Coasta de Azur ai ocazia să descoperi și coline cu sate pitorești ascunse de forfota stațiunilor celebre, lanuri de lavandă, deliciile unei bucătării remarcabile și o stare de bine care te inundă în fiecare clipă petrecută aici.
TARIFUL INCLUDE:
• 7 nopți cazare la hotel 4* în San Remo
• Mic dejun și cină + un pahar de apă și vin la masă
• Transport avion București – Nice – București
• Taxele de aeroport
• Transfer aeroport–hotel-aeroport
• Tur de San Remo
• Vizite ghidate conform descrierii
• Transport autocar clasificat la destinație
• Asistență turistică pentru întreaga perioadă
TARIFUL NU INCLUDE:
• Taxa stațiune: 1 €/persoană/ zi, va fi achitată la hotel (taxa este valabilă în momentul publicării programului, dar poate suferi modificari, fiind independentă de agenția de turism)
• Asigurarea medicală de călătorie și asigurarea storno
• Intrările la obiectivele turistice
• Mese de prânz
• Cheltuieli personale
• Excursiile opționale
• Aparat audio pentru tururile ghidat
EXCURSII OPȚIONALE:
• Menton și Nisa: 60 €/ persoană
• Antibes și Cannes: 60 €/ persoană
• Monaco, Monte Carlo și Èze: 65 €/ persoană
• Saint-Tropez și Port Grimaud: 65 €/ persoană
• Grasse și Saint Paul de Vence: 60 €/ persoană
NOTE EXCURSII OPȚIONALE:
• Tarifele excursiilor opționale includ ghidajul în limba română și transportul cu autocar clasificat pe traseul indicat.
• Tarifele excursiilor opționale nu includ intrări la obiectivele turistice, plimbări cu barca, degustări sau mese de prânz.
• Obiectivele turistice menționate în programul excursiilor opționale se vizitează doar la exterior.
• Biletele de intrare sunt valabile la data publicării programului, dar sunt informative și pot suferi modificari, fiind independente de agenția de turism.
• Grup minim pentru a organiza excursiile opționale: 20 persoane.
• Excursiile opționale se achită online, în agenție cu minimum 21 zile înainte datei de începere a programului turistic sau la ghid (la destinație doar în numerar, vor include un cost suplimentar).
OBSERVAȚII:
• Hotelul menționat în acest program poate fi modificat, în acest caz agenția oferind o alternativă similară. În această situație locația, facilitățile hotelului și dotările camerelor pot suferi modificări.
• Distribuirea camerelor se face la recepție și orice problemă legată de amplasarea sau aspectul camerei se rezolvă de către client direct la recepție, asistat de reprezentantul agenției.
Camere
Total rezervare
- Total EUR